Kim jesteśmy?

Jacek Sokolowski

Jacek Sokołowski

prezes

doktor nauk technicznych, ekspert w dziedzinie turbosprężarek, biznesmen

Konrad Cichocki

Konrad Cichocki

wiceprezes

architekt okrętowy z doświadczeniem w projektowaniu dużych statków handlowych, PM

Spółkę MORWIK zawiązało dwóch przyjaciół z czasów studenckich – 1993-1998 Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa Politachniki Gdańskiej.

Ponad 25 lat znakomitych relacji to nie tylko skarb sam w sobie, ale również idealna podstawa do zbudowania owocnych relacji biznesowych.
W biznesie, jak i w życiu, ważne jest poczucie bezpieczeństwa i lojalności. Komfortową jest sytuacja, kiedy wspólnicy wiedzą, że mogą na siebie liczyć, co daje im siłę do pokonywania wyzwań i osiągania celów.

Obaj jesteśmy pełni energii, dbamy o zdrowie i sylwetkę, lubimy aktywny wypoczynek, ale także spędzanie czasu z rodzinami i znajomymi nad wodą. Przydają się przy tym różne pojazdy wodne, takie jak SUPy, kajaki, rowery wodne, małe i duże żaglówki a także motorówki i narty wodne.

Kiedy pojawił pomysł, żeby zrobić wspólnie jakiś projekt w sposób naturalny padło na pojazdy wodne.

Musiało to być jednak wyzwanie, a nie kolejny projekt łodzi jakich tysiące pływają na różnych akwenach. Nie byliśmy (i nie jesteśmy) zainteresowani projektami typu facelifting polegającymi na projektowaniu niespotykanego kształtu pawęży, dziobnicy albo okienek.

"Projektujemy z pasją, nie kopiujemy."

widok na jezioro z małą łódką